Včelařství „Včelky ze Svaté Maří“

Včely létají v okolí obce Svatá Maří u města Vimperk v oblasti Šumava, s výhledem na Boubín. Šumava nemá nejúrodnější půdu, proto zde nejsou pole kde by se intenzivně hospodařilo. Díky tomu není zdejší půda chemicky ošetřovaná. Květový med tvoří z květů Šumavských luk a medovici /na lesní med/ sbírají v Šumavských lesích. Můžete u nás koupit med, trošku panenského vosku, oddělky pro tvorbu nového včelstva, nebo celá již vyzimovaná včelstva. Vše po předchozí domluvě. Vyzvednutí je možné přímo ve Svaté Maří, nebo v Praze.

Naše nabídka

Domácí med

Prodáváme med od našich včelek, které sbírají nektar, pyl, medovici a propolis z květin a stromů poblíž jihočeské obce Svatá Maří v krásném a zdravém prostředí Šumavy.

Včely

Nabízíme k prodeji včelí oddělky a vyzimovaná včelstva.

Včelý vosk

Nabízíme kvalitní včelí vosk pro nejrůžnější použití.

Krystalizace medu, aneb známka kvality

Med je harmonicky vyvážená směs nejrůznějších látek, které se stále proměňují a navzájem reagují. To probíhá okamžitě od doby prvého kontaktu včely s nektarem nebo medovicí, kdy včela přidává do nasbíraného rostlinného materiálu výměšky svých hltanových žlázek, které obsahují celou řadu enzymů. Tyto enzymy způsobí štěpení nevstřebatelných složitých cukrů na využitelné jednoduché cukry. Celý proces lze označit jako zrání medu. Zrání medu probíhá nepřetržitě během jeho uložení v plástech a pokračuje po medobraní i ve sklenici, kterou si odnášíte od včelaře.

Převzato od MUDr. Jana Hajdušková viz. odkaz níže

Více o krystalizaci medu

Objednávky medu a jiné dotazy vám rádi zodpovíme na e-mailu

vcelky@necesany.com +420 603 707 825

Jaroslav Nečesaný, Vrchlabská 24/5, 197 00 PRAHA 19 - Kbely